اینترنت TDLTE

اینترنت نسل ۴ ثابت (TD-LTE)

رشد روز افزون ترافیک داده‌ها فشار زیادی را به اپراتورهای شبکه وارد کرده است. اما همواره تقاضا و نیاز، باعث پیشرفت فن‌آوری می‌شود. این پیشرفت‌های فناوری، باعث رشد بیشتر تقاضا از سوی کاربران می‌گردد. به عبارت دیگر، فناوری و نیاز افراد مانند یک چرخه عمل می‌کند و همین امر باعث رشد روز افزون فناوری، همزمان با رشد کاربران می‌شود.

طی بیست سال گذشته، ارتباطات مبتنی بر موبایل یا گوشی‌های همراه با هدف پهنای باند گسترده‌تر و خدمات متنوع‌تر، به سرعت از آنالوگ به دیجیتال، از صدا به داده، باند باریک به باند پهن و از حالت تک رشته‌‌ای به حالت چند رشته‌‌ای توسعه یافته و در همین راستا اینترنت نسل ۴ ثابت یا TD-LTE به بازار معرفی شده است.

فهرست عناوین

اینترنت TD-LTE چیست؟

اینترنت پرسرعت نسل ۴ ثابت، جدیدترین تکنولوژی اینترنت ثابت بی‌سیم به شمار می‌رود. بدون شک، این فناوری در مقایسه با سایر فناوری‌های اینترنت نظیر ADSL و WIMAX سرعت بالاتری دارد.

TD-LTE یا TDD-LTE از ابتدای کلمات عبارت Time-Division Duplex Long-Term Evolution گرفته شده‌ و معنای لغوی آن «تقسیم زمان دوبلکس – تکامل زمان بلند مدت» است.

تکنولوژی اینترنت تی دی ال تی، بهترین گزینه برای ارائه اینترنت به سازمان‌ها، مؤسسات، شرکت‌ها و خانه‌ها محسوب می‌شود. بنابراین، اگر در حال حاضر از ADSL استفاده می‌کنید و از کیفیت آن راضی نیستید، یا اگر در منطقه‌‌ای زندگی می‌کنید که هیچ پورتی برای ارائه اینترنت ثابت در دسترس نیست، اینترنت بیسیم td lte با دامنه سرعت ۱ مگابیت تا ۸۰ مگابیت در ثانیه بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

برای اطلاع یافتن از مناطق تحت پوشش اینترنت پر سرعت نسل ۴ ثابت شرکت پیشگامان با کارشناسان ما تماس بگیرید و منطقه مورد نظرتان را اعلام کنید تا به طور دقیق از امکان آنتن دهی مودم اطمینان حاصل کنید.

مزایای اینترنت TD-LTE

مزایای زیاد اینترنت پرسرعت بیسیم نسل ۴ ثابت، موجب شده تا جایگاه بهتری نسبت بهADSL یا وایمکس نزد کاربران پیدا کند. این سرویس از ویژگیهای خاص زیادی برخوردار است که باعث محبوبیت روزافزون آن در میان کاربران می‌شود. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

عدم محدودیت مکانی

امکان جابجایی مودم به هر مکان که آنتن دهی اپراتور بهتر باشد.

عدم لزوم وجود ظرفیت خالی در مرکز مخابرات منطقه

راه اندازی ظرف مدت کمتر از چهل و هشت ساعت

TD-LTE را به‌راحتی و با استفاده از مودم و سیم‌کارت پیشگامان می‌توانید راه‌اندازی کنید. این سیم کارت قابلیت ارسال پیغام و تماس تلفنی نداشته و فقط برای مقاصد اینترنتی کاربرد دارد.

تعرفه اینترنت TD-LTE

سرویس عادی

تجهیزات مورد نیاز برای استفاده از اینترنت نسل ۴ ثابت

همان طور که گفته شد، تکنولوژی اینترنت تی دی ال تی نیازی به خط ثابت تلفن ندارد و به جای آن از سیم کارت‌های مخصوصی استفاده می‌کند که برای همین کاربرد طراحی شده‌اند. در واقع با این سیم کارت‌ها نمی‌توان مانند سیم کارت‌های معمولی با تلفن‌های دیگر تماس گرفت و یا برای دیگران پیامک فرستاد. این سیم کارت‌ها را باید در زمان خرید سرویس TD-LTEاز شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی تهیه کنید.

خوشبختانه برای استفاده از اینترنت TD-LTE علاوه بر سیم کارت مخصوص فقط به یک مودم نیاز است. البته این مودم نیز با مودم‌های دیگر فرق دارد و یک مودم مخصوص است. اتصال به این مودم‌ها هم از طریق کابل و هم وای فای امکان پذیر است. در واقع شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنتی به جهت خاص بودن مودم و سیم کارت این نوع اینترنت، آن‌ها را برای مشترکان خود تهیه کرده و در صورت درخواست در اختیارشان قرار می‌دهند.

مناطق تحت پوشش

یکی از مهم‌ترین نکاتی که هنگام انتخاب و سفارش یک سرویس اینترنتی باید به آن توجه داشته باشید، پوشش‌دهی منطقه است. برخی سرویس‌های اینترنتی در برخی مناطق پوشش‌دهی بهتری دارند و در مقابل برخی از سرویس‌ها در بعضی مکان‌ها در دسترس نیستند. معمولاً شرکت‌های ارائه‌دهنده این نوع خدمات در مورد امکان پوشش‌دهی سرویس مورد نظر مشتری به او توضیح داده یا نقشه مناطق تحت پوشش را در سایتشان قرار می‌دهند.